Hummelfiguriner

561932

GOEBEL, 1900-talets andra hälft, "Hummel", figuriner, 3 st, Västtyskland, varierande storlekar och motiv, samtliga polykromt flintgods, stämplade undertill, höjd ca 17-20 cm

Ytkrackelyr förekommer ställvis

Keramik/Porslin

Monter 11

Hummelfiguriner

Budhistorik (12 bud)
4185738
4185575
4185568
950
4185567
900
4182356
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.