Säng Lennartsnäs

561929

SÄNGSTOMME, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, bäddmått ca 186x93 cm

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Sprickor, fanérbortfall, dekorbitar saknas

Möbler, Övriga möbler, Lennartsnäs

Rum 6

Säng Lennartsnäs

Budhistorik (7 bud)
4185995
1 600
4184188
4183369
4183368
950
4183367
900

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.