Brasskärm Lennartsnäs

561924

BRASSKÄRM, 1800-talets mitt, fanérad i mahogny, hjultrissor i mässing, med broderi, höjd ca 116, 97x47 cm

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Smärre ytskador, skadat broderi, lös dekordel

Möbler, Övriga möbler, Lennartsnäs

Rum 2

Brasskärm Lennartsnäs

Budhistorik (15 bud)
4186545
1 300
4185744
4186544
4185744
4186543

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.