Orientmatta Lennartsnäs

561921

ORIENTMATTA, semiantik/antik, Kirman, figural, ca 515x345 cm

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Ställvis slitage, mindre fläckar

Mattor/Textilier, Lennartsnäs

Rum 2

Orientmatta Lennartsnäs

Budhistorik (16 bud)
4186704
20 000
4186339
17 500
4186222
17 000
4185784
16 500
4185783
16 000

Slutpris SEK:
20 000
1 930 EUR, 2 192 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.