Brasskärm Lennartsnäs

561915

BRASSKÄRM, 1800-talets mitt, fanérad i mahogny, skulpterat krön, broderi bakom glas, höjd ca 112, 92x37 cm

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Fanérskador, fötter med skador, skadat krön, broderi med fuktskador

Möbler, Övriga möbler, Lennartsnäs

Rum 2

Brasskärm Lennartsnäs

Budhistorik (10 bud)
4185098
4185096
700
4185095
650
4185094
600
4185093
550

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.