Hummelfiguriner

561900

GOEBEL, 1900-talets andra hälft, "Hummel", figuriner, 3 st, Västtyskland, varierande storlekar och motiv, samtliga polykromt flintgods, stämplade undertill, höjd ca 12-19 cm

Smärre ytkrackelyr förekommer

Keramik/Porslin

Hummelfiguriner

Budhistorik (6 bud)
4185706
550
4185564
500
4181319
450
4180025
4178586

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.