Upsala Ekeby 11 dlr vaser, ljusstake, servis m.m.

561894

UPSALA EKEBY, 11 dlr, bestående av 3 vaser, 1 ljusstake, 6 dlr servis och 1 bläckställ, av lergods, 1930-tal, stämplade EKEBY i botten, höjd ca 4,5-21,5 cm

Slitage, stora vasen med spricka, smuts

Keramik/Porslin

Monter 13

Budhistorik (1 bud)

4185729
2018-08-05 20:10:14

2018-08-05 kl 20:13
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.