Upsala Ekeby 8 dlr vaser, ljusstakar m.m.

561891

UPSALA EKEBY, 8 dlr, bestående av 2 vaser, 2 par ljusstakar, 1 fat och 1 blomhållare, av lergods, 1930-tal, den mindre klotvasen signerad Gertrud Lönegren, ljusstakarna med hänklar signerade Anna-Lisa Thomson, stämplade EKEBY i botten, höjd ca 8-18 cm

Slitage, smuts, fat lite kantstött

Keramik/Porslin

Budhistorik (4 bud)

4185643
450
4185713
4185643
4177161

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.