Alberto Vargas Pinup-bilder

561885

ALBERTO VARGAS (Peru, 1896-1982): Pinup-bilder, 12 st, inklusive bl at: ''The Varga Girl'' för januari, februari, mars, juni, november och december 1948 samt ''Shocking Suggestion', offset tryck litografier, signerade i trycket, bildmått varierande från ca 29x20-40x25.5 cm

Ej examinerade ur ramen

Konst, Grafik, Pop/Rock, Affischer

Alberto Vargas Pinup-bilder

Budhistorik (15 bud)
4189068
4183524
4189067
1 900
4183524
1 800
4189065
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.