Upsala Ekeby (7 dlr) vaser och blomhållare

561878

UPSALA EKEBY, 7 dlr, bestående av 6 vaser och 1 blomhållare av lergods, 1930-/40-tal, djupstämplade EKEBY i botten, höjd ca 11-25 cm

Blomhållare smärre repor på glasyren, vinröda vasen kantstött, beiga vasen med relief dekor kanstött på ena hänkeln, blomhållare ej stämplad i botten, smuts

Keramik/Porslin

Monter 13

Budhistorik (4 bud)

4185687
450
4185283
4184731
4181630

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.