Gunnar Nylund golvvas

561877

GUNNAR NYLUND, golvvas, Rörstrand 1950-tal, stengods, harpälsglasyr i brunlila och blått, signerad R SWEDEN GN AKT, höjd ca 44 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Gunnar Nylund golvvas

Budhistorik (12 bud)
4185685
4 200
4182423
4182421
3 800
4182420
3 600
4182419
3 400

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.