Oscar Dahl fat

561876

OSCAR DAHL, fat, Rörstrand, stockholmsmotiv med bl.a Stadshuset och Gamla Stan, glaserat stengods, signerad och daterad Oscar Dahl -1948, diameter ca 39 cm

Smuts och fläckar

Keramik/Porslin, Stockholmiana

Oscar Dahl fat

Budhistorik (1 bud)

4185529
2018-08-05 17:16:00

2018-08-05 kl 19:30
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.