Smyckesskrin Kina

561858

SMYCKESSKRIN, KIna, tidigt 1900-tal, stomme i trä med lackarbete, figurala motiv samt infattade mynt, höjd ca 31, samt 24x14 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse, Samlarobjekt

Monter 8

Smyckesskrin Kina

Budhistorik (19 bud)
4184963
1 900
4184278
1 800
4184962
1 800
4184278
1 700
4184730
1 600

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.