Hans-Agne Jakobsson golvlampa

561825

HANS-AGNE JAKOBSSON, golvlampa, Markaryd 1960-tal, vitlackerad metallstomme, skärm av plisserat tyg, foten undertill märkt HANS AGNE JAKOBSSON AB MARKARYD, höjd ca 141 cm

Foten med repor och enstaka buckla, skärmens foder skadat

Belysning, Golvlampor, Design

Rum 14

Hans-Agne Jakobsson golvlampa

Budhistorik (2 bud)

4185352
4185166

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.