Hummel figuriner 4 dlr

561779

HUMMEL, figuriner, 4 dlr, 1935-/49-tal, bestående av tre pojkar och en flicka, samtliga djupstämplade på botten och även stämplade M.J. Hummel på foten, höjd ca 11-16,5 cm

Slitage, flickans lugg lagad, slitage på färg, smuts

Keramik/Porslin

Hummel figuriner 4 dlr

Budhistorik (6 bud)
4183202
500
4176356
450
4183201
450
4176356
4181314

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.