Retrovaser från 1950-talets Upsala Ekeby

561778

INGRID ATTERBERG & ANNA-LISA THOMSON, vaser, 3 st, Upsala Ekeby 1950-tal, bl a modell Spiral och Paprika, modellnummer 1018, 2049, 2674, stämpelmärkta, olika former och glasyrer samt dekorer, höjd 22-26,5 cm

Kvadratisk vas av Atterberg med mindre fotnagg, Paprika-vasen med glasyrmistor

Keramik/Porslin, Design

Budhistorik (21 bud)
4184628
2 400
4184633
2 400
4184628
4184619
4184617
1 900

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.