Samuel Lyberg bägare silver

561769

SAMUEL LYBERG, bägare, silver, graverad dekor, delvis godronnerad fotring, invändigt förgylld, trumpetformad, stämplad Borås omkring 1800, höjd 23,5 cm, vikt ca 492 g

Svagt monogram, repig yta

Silver

Samuel Lyberg bägare silver

Budhistorik (21 bud)
4183147
5 000
4182355
4 800
4182354
4 600
4182353
4 400
4182352
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.