Buddhafigur 1900-tal

561762

BUDDHAFIGUR, 1900-tal, skulpterat trä, bemålad och förgylld, höjd ca 89 cm

Slitage, färgbortfall, sprickor

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 18

Buddhafigur 1900-tal

Budhistorik (7 bud)
4184443
3 200
4180565
4180564
2 800
4180563
2 600
4180562

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.