Appliquer brännförgyllda i fransk empire

561758

APPLIQUER, 1 par, 1800-talets början, fransk empire, parisarbeten, för 2 ljus vardera, brännförgylld och patinerad brons, höjd 26,5 cm

Senare upphängning, underdel med brott

Diverse, Belysning, Metall

Budhistorik (22 bud)
4184438
15 500
4184193
15 000
4180869
14 500
4180869
13 000
4184192
12 500

Slutpris SEK:
15 500
1 496 EUR, 1 699 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.