Eugen Höglund väggreliefer

561739

EUGEN HÖGLUND, väggrelief, 2 st, skuret lövträ, motiv av flicka som symboliserar sommar och en flicka som symboliserar höst, signerade ''Eugén Höglund'' och daterade 1935, Vetlanda, á tergo, höjd ca 37x37 cm

Bruksslitage, mindre repor

Konst, Skulpturer

Fack 31

Eugen Höglund väggreliefer

Budhistorik (1 bud)

4176765
2018-07-28 19:59:34

2018-08-04 kl 21:24
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.