Stol sengustaviansk

561701

STOL, sengustaviansk, tidigt 1800-tal, stockholmsarbete, med träskuren dekor av bandfläta och fleuroner, kannelerade ben med bladhöster, bemålad, stoppad sitt, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, färgbortfall, skador på dekor, förstärkningar, torrsprickor, senare målning, stoppning och klädsel, fläckar

Möbler, Stolar

Rum 11

Stol sengustaviansk

Budhistorik (12 bud)
4183663
1 800
4183662
1 700
4183661
1 600
4183195
4179099
1 400

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.