Ljuskrona 1900-talets första hälft

561666

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, barockstil, stomme i mässing och glas, behängd med stora droppformade prismor, 8 ljuspunkter, höjd ca 65, diameter ca 50 cm

Bruksslitage, smuts, nagg på prismor, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Budhistorik (15 bud)
4183677
1 700
4183671
1 600
4183128
4182839
1 400
4179521
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.