Svenskt Tenn Ljuskrona 1900-tal

561659

SVENSKT TENN, ljuskrona, 1900-tal, troligen tillverkad i Italien, 5-armad, stomme i mässing, klädd med pärlor, behängd med droppformade turkosa prismor och ljusmanschetter, höjd ca 60, diameter ca 40 cm

Bruksslitage, smuts, nagg kan förekomma, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Budhistorik (9 bud)
4183546
1 700
4179209
1 600
4183545
1 600
4179209
750
4183516
700

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.