Bergère Louis 1800-tal

561657

BERGÈRE, 1800-talets andra hälft, Louis XVI-stil, rikligt skuren dekor i form av bl.a. bandfläta, äggstav samt bandrosett, rygg och armlän av flätad rotting, sitthöjd ca 42 cm

Rotting med hål, senare sits, skador, lagningar

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Bergère Louis 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
4184063
550
4180293
500
4180293
450
4183400
4180293

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.