Pieter Bout och Adriaen Frans van Boudewijns

561656

PIETER BOUT (1658-1702) och ADRIAEN FRANS VAN BOUDEWIJNS (ca 1644-1711): Pastoral scen med herdar invid ruin, olja på pannå, 23x33 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Grevinnan Ann Marie Ramel, född Wachtmeister af Johannishus (1931-2017), Trolle Ljungby, Skåne, vidare i arv till nuvarande ägare

Pannå med sprickor

Konst, Äldre måleri, Selected

Kundcenter

Budhistorik (17 bud)
4184449
15 000
4181293
14 500
4177939
14 000
4177920
13 500
4177919
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 448 EUR, 1 644 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.