Båtmodell

561654

BÅTMODELL, segelbåt, 1900-talets mitt, bemålad trä, på ställning, höjd ca 75, längd 55 cm, betsat trä hylla medföljer

Seglarna är något gulnade, masten är sned, sprickor i däcket, ställvis förlust av färg, slitage

Diverse, Nautica/Technica

Båtmodell

Budhistorik (8 bud)
4179007
1 700
4183619
1 600
4179007
4183618
4179007

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.