Plåtbricka bemålad

561649

PLÅTBRICKA, 1800-tal, med uddiga kanten och bemålad dekor av blommor, fjärilar samt en paradisfågel, längd ca 74 cm, bredd ca 58 cm

Slitage, ställvis förlust av färg, krackelyr

Diverse

Rum 4

Plåtbricka bemålad

Budhistorik (6 bud)
4179688
550
4179834
500
4179688
450
4178394
4178622

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.