4 figuriner Upsala Ekeby

561633

ANITA ROSENQVIST, PAULA VON FREYMANN, DOROTHY CLOUGH, bl a, Upsala Ekeby, 1960-tal, 4 figuriner av lergods, glaserade i olika glasyrer, stämpelmärkta (någon med otydlig märkning), bl a Pippi, höjd ca 8,5-23 cm

Pojke med gröna byxor med fotnagg

Keramik/Porslin

Monter 4

4 figuriner Upsala Ekeby

Budhistorik (2 bud)

4183159
4182861

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.