Troligen unik vas av Vicke Lindstrand

561603

VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, lergods, Upsala Ekeby 1940-tal, glaserad i blått med dekor av ristade ränder, troligen unikat/originalarbete, stämplad EKEBY V.L., höjd ca 27,5 cm

Möjligen lagning runt foten

Keramik/Porslin, Design

Monter 14

Budhistorik (12 bud)
4183563
950
4183327
900
4183327
750
4183561
700
4183327
650

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.