Argentavas av Wilhelm Kåge

561601

WILHELM KÅGE (1889-1960), vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg 1930-tal, handmålad dekor i silver mot grön fond, stämplad och signerad ARGENTA 1062, HANDDREJAD GUSTAVSBERG KÅGE, höjd ca 15,5 cm

Keramik/Porslin, Design

Monter 14

Argentavas av Wilhelm Kåge

Budhistorik (14 bud)
4183459
4183301
4177597
4177596
4177594
750

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.