Paul Kedelv golvvas

561597

PAUL KEDELV (1917-1990), golvvas, glas, Flygsfors 1950-tal, formgiven till Helsingborgsutställningen 1955 (H55), dekor i blågrått mot opalvit fond, höjd ca 57,5 cm

Smärre repor, obetydligt färgbortfall

Glas, Konstglas, Design

Monter 7

Paul Kedelv golvvas

Budhistorik (17 bud)
4182894
4183061
4182894
4182084
950
4182893
950

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.