Alvar Aalto Satsbord 88

561588

ALVAR AALTO, "Satsbord 88", sidobord, 3 dlr, björk, Alvar Aalto för Artek, formgivningsår 1935, stämpelmärkta, höjd ca 44-58, bredd 51-69, längd 42 cm

Slitage och repor/märken

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 8

Alvar Aalto Satsbord 88

Budhistorik (21 bud)
4183535
5 000
4183534
4 800
4183527
4 600
4183517
4 400
4183526
4 400

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.