Pieter Claesz, hans krets

561572

PIETER CLAESZ, hans krets, (1600-tal), olja på duk, stilleben, ca 40,5x33 cm

Färgbortfall, krackelerad, mindre hål, uppfodrad på duk.

Konst, Äldre måleri

Pieter Claesz, hans krets

Budhistorik (32 bud)
4182406
13 000
4182259
12 000
4182175
10 000
4182174
9 000
4181242
8 800

Slutpris SEK:
13 000
1 255 EUR, 1 425 USD
Utropspris SEK:
17 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.