Arvid Fougstedt (1888-1949)

561570

ARVID FOUGSTEDT (1888-1949), blandteknik på papper, bemålad på båda sidor med scener ur Alexander Dumas "Greven av Monte Christo", ca 43x32 resp 36,5x26 cm, signerad och daterad Arvid Fougstedt 1929, dubbelsidigt ramad

Ej examinerad ur ram

Konst, Teckningar

Tavelvagn 32

Arvid Fougstedt (1888-1949)

Budhistorik (8 bud)
4182404
4182403
950
4182402
900
4182401
850
4182400

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.