Johan Pontén läkebok

561559

JOHAN PONTÈN, 2 dlr, "Läke-bok eller undervisning till de mest enkla och minst kostsamma läkemedel.... Ny och förbättrad upplaga, 1851, medbunden "Flora eller Örtbok" av samma författare (1847) samtida hlfr band, lös lapp i form av handskriven medicinsk läkarordination från 1800-talet, med följer HARRY MARTINSSON "Vägen ut" första utgåvan från 1936, förlagets linneklotband, medbundna omslag.

Läkeboken med påskrifter på försättsblad och titelblad, fläckar, omfattande slitage

Böcker/Kartor, Diverse

Johan Pontén läkebok

Budhistorik (21 bud)
4179003
1 700
4174099
1 600
4174020
4174093
4174020
1 400

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.