Carl-Ewert Ekström karmstol

561552

CARL-EWERT EKSTRÖM, karmstol, "Måsen", 1960-tal, Albin Johansson & Söner, ek, ryggbricka klädd i svart galon resp svart skinn i sits, sitthöjd ca 45 cm

Omklädd sits, bruksslitage

Möbler, Stolar, Design

Rum 21

Carl-Ewert Ekström karmstol

Budhistorik (8 bud)
4182678
600
4182569
550
4182025
500
4182327
500
4182025
450

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.