Bonadsmålning allmoge

561551

BONADSMÅLNING, allmoge, Småland, 1800-talets första hälft, bibliska motiv, målad på duk, uppfodrade stödkanter, ca 84x203 cm

Lagningar, sprickor, slitage, skador

Konst, Äldre måleri, Allmoge

Makadamgatan 11, Helsingborg

Bonadsmålning allmoge

Budhistorik (12 bud)
4181043
16 500
4182244
16 000
4181043
14 500
4178292
14 000
4178292
13 000

Slutpris SEK:
16 500
1 592 EUR, 1 808 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.