561541

MAX WALTER SVANBERG (1912-1994): "Den imaginära födelsens uruppförande", signerad och daterad Max Walters -80, collage på papper, 50x64 cm

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2008, katalognr 674

Konst, Modernt måleri, Selected

Budhistorik (3 bud)

4176633
10 500
4176362
4173789

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.