Aladåbform

561500

ALADÅBFORM samt trattar i koppar, 4 dlr, 1800-tal, aladåbformen är ca 15 cm hög, största tratten är ca 20 hög samt med en diameter på 23 cm

Aladåbformen saknar ett handtag samt har ett buckligt lock, bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse, Metall

Aladåbform

Budhistorik (12 bud)
4182041
850
4182118
4182041
750
4181908
700
4181428
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.