Ljusstakar mässing

561490

LJUSSTAKAR, 1 par, 1900-talets början, mässing, var och en för tre ljus, stommen med dekor av olympisk flamma, på kvadratiska bas, på fyra klotformade fötter, höjd ca 51 cm

Något sneda, en med lagning till armen, ställvis anlöpning, rester av ljusvax, slitage

Metall, Diverse

Monter 11

Ljusstakar mässing

Budhistorik (7 bud)
4182380
1 600
4182381
4182380
1 300
4182379
4182378

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.