Raija Tuumi ytterfoder

561485

RAIJA TUUMI, ytterfoder, 1950/60-tal, stengods, Arabia, Finland, monogramsignerad ''RT'', med brunt och grönt glasyr, höjd ca 25 cm

Bruksslitage, några mindre nagg särskilt
till botten

Keramik/Porslin

Monter 14

Raija Tuumi ytterfoder

Budhistorik (9 bud)
4182837
4182704
4182835
950
4182704
600
4182833
550

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.