Gunnar Nylund skålar

561468

GUNNAR NYLUND, skålar, 2 st, 1900-talets mitt, stengods, Rörstrand, med orange/brun samt turkos/brun harpälsglasyr, signerade ''GN'' samt märkta Rörstrand, höjd ca 9 cm

Bruksslitage, några mindre repor

Keramik/Porslin

Gunnar Nylund skålar

Budhistorik (7 bud)
4182703
600
4182631
550
4182485
500
4180053
450
4174544

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.