Rörstrand vas jugend

561457

RÖRSTRAND, vas, 1800-talets slut, jugend, flintgods med blå/grön glasyr, balusterformad, höjd ca 42 cm

Krackelering, några sprickor i mynningen

Keramik/Porslin

Monter 12

Rörstrand vas jugend

Budhistorik (8 bud)
4182210
600
4182172
550
4181987
500
4182171
500
4181987
450

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.