Fat Kina 17/1800-tal

561420

PORSLIN, 5 dlr, Kina, 17/1800-tal, bestående av: 2 fat med dekor i famille rose, 3 skålfat med dekor i underglasyrblått, varav 1 med metallskoning, diameter ca 22-27 cm

Nagg, hårsprickor, skador, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina 17/1800-tal

Budhistorik (4 bud)

4181080
450
4181134
4181080
4179398

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.