Tvättfat Kina

561396

TVÄTTFAT, Kina, 16/1700-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 10, diameter ca 39 cm

Slitage, flera kantnagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Tvättfat Kina

Budhistorik (15 bud)
4181256
2 600
4181248
2 400
4181245
4177089
4181161

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.