Ring med cabochonslipad ametist

561390

RING, 18k guld med cabochonslipad ametist, ca 0.91 ct, Jonsson Guld, Stockholm, 1965, ringstorlek 16, totalvikt ca 4.8 g

Ametisten är något sliten med mindre repor och nagg, bruksslitage

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (9 bud)
4181335
4181602
4181335
4181334
900
4177688
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.