Porslinsbricka Kina

561379

BRICKA, porslin, Kina, tidigt 1900-tal, figural dekor, ca 34,5x22,5 cm

Slitage, kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Porslinsbricka Kina

Budhistorik (23 bud)
4181398
4181338
4181338
1 700
4181397
1 600
4181338

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.