Klockgarnityr 1880-tal

561363

KLOCKGARNITYR, 3 dlr, 1880-tal, bordsur samt två kandelabrar, för fyra ljus vardera, brännförgyllda, bordsurets höjd ca 46, kandelabrarnas höjd ca 49 cm

Åldersrelaterat slitage

Klockor/Ur

Baltzarsgatan 6, Malmö

Klockgarnityr 1880-tal

Budhistorik (7 bud)
4181478
3 200
4181317
4181250
1 800
4180662
1 700
4178613
1 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.