Brosch med seedpärla

561314

BROSCH, 18 k guld med seedpärla samt filigranarbete dekor, öppningsbar fack till baksidan, svensk kontrollstämpel, 1963, diameter ca 3.2 cm, totalvikt ca 5.6 g

Mindre nagg i glaset, mindre hål och buckla i metall vid kanten, ställvis anlöpning, bruksslitage

Guld/Smycken

Monter 19

Brosch med seedpärla

Budhistorik (6 bud)
4180489
4176383
4180488
950
4176383
900
4180487
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.