Brosch med flodpärlor

561313

BROSCH, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, med 2 flodpärlor Ø ca 6.20 & 5.80 mm samt 1 fasettslipad grön pastesten, stämplad ''AP'', längd ca 3.5 cm, totalvikt ca 8 g

Bruksslitage, flodpärlorna med mindre ojämnheter på ytan

Guld/Smycken

Monter 19

Brosch med flodpärlor

Budhistorik (5 bud)
4181259
1 400
4176394
1 300
4181257
1 300
4176394
4175583

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.